Programování, Pascal, Delphi, Basic...
Hradec Králové
Cykloturistika
Programování
Ostatní
Odkazy

Programování v Borland Delphi


Programování v Delphi se věnoval docela dost, avšak většina mých programů je jen pro osobní účely, nebo se jedná o nedodělané programy, či jen strohé pokusy. Proto je výčet zde uvedených programů tak strohý :o(.


Grafický editor je jednoduchý bitmapový editor umožnující načítání a ukládání souborů, kreslení základních tvarů (bod, úsečka, kružnice či elipsa, čtverec, výplň) a byl vytvořen jako půlsemestrální práce na UHK. Ke stažení Samotný program nebo se zdrojovými kódy. Obrázek z programu najdete zde.


mailbomber.exe je program, jak název může napovídat k posílání velkého množství emailů. Tento program je však pouze ke studijním účelům, je zakázáno posílat nevyžádané emaily! Zdrojáky jsou ke stažení zde.


Dalším programem je pagemaker, tento program slouží k vytvoření několika set až tisíc různých html stránek. Jeho použití nechám na vás :-)). Zdrojáky jsou zde.

Program pípa není programem pro pivaře, ale programem, který se snaží počítat Ludolfovo číslo (neboli pi) metodou náhodných bodů. Avšak, buď je generátor náhodných čísel nenáhodný, či blbne nějaký ten heissenbergův princip neurčitosti, ale program vytváří číslo pi s přesností slabých 3 desetinných míst při takovém 1000 000 pokusů :o(. Zkuste sami a pokochejte se tímto velkolepým dílem asi na 20 řádků :o).

Pravděpodobně největším mých sqostem, který zde uvádím je program, resp. hra KuRyCt. Cílem této hry je zapamatovat si číslo uvedené na obrazovce a následně ho správně vypsat. Zdrojové kódy k programu jsou zde.

Program Text to Hex je jednoduchý prográmek, který převede vámi zadaný text do hexadecimálního formátu. Stvořit jsem ho pro kamaráda (Zdravím Martina :o) ), aby si mohl upravit úvodní hlášku v mobilním telefonu (no, občas tvořím úplný blbosti).


(C) 2004 Luksoft.cz